Czym jest agroturystyka?

Agroturystyka lub turystyka wiejska staje się coraz bardziej popularna i stanowi międzynarodowy trend wśród zrównoważonych podróżników. Ten rodzaj turystyki promuje kulturalne, historyczne, przygodowe i ekologiczne działania oraz zapewnia zrozumienie dziedzictwa wsi i bliższe spojrzenie na lokalne miasta, społeczności, lokalne wioski i rdzenne grupy, które używają rolnictwa jako sposobu życia. Dla podróżników, którzy szukają prawdziwych wrażeń na wsi i chcą doświadczyć czegoś praktycznego, jest to przygoda dla Ciebie. Kaszubki oferują naturalną przestrzeń poza kosmopolitycznym miastem oraz pyszne, naturalne, a szczególnie organiczne produkty. Panama ma świetne miejsca dla tych, którzy chcą doświadczyć wspaniałej przyrody i zdrowego stylu życia rolników na wsi.

Zaczęliśmy w kosmopolitycznych Kaszubach i udaliśmy się do wnętrza, gdzie dowiemy się o polach ryżowych, drobiu i hodowli świń. Tego samego dnia zatrzymaliśmy również naszą pierwszą agroturystykę na farmie w pobliżu miasta, której celem jest nauczenie odwiedzających najlepszych sposobów dobrego korzystania z ferm zwierząt i podstawowych upraw podstawowej konsumpcji oraz korzyść dla lokalnej gospodarki. Stąd wyruszymy na piękny tor łączący rzekę, wyżyny, Kaszub i wiele innych pięknych darów natury.

Dlaczego lubimy wakacje na wsi i agroturystykę? Ponieważ jest to naprawdę zrównoważony sposób na wakacje! Społeczności, które odwiedzasz, pomagają utrzymać i rozwijać wioskę dla przyszłych pokoleń. Również agroturystyka jest działalnością, która pomaga zrozumieć i docenić ziemię i ludzi na niej żyjących. To najlepszy sposób na spotkanie z miejscowymi w ich naturalnym środowisku i większe zaangażowanie w odwiedzaną ziemię. Na Kaszubach istnieje ponad 35 licencjonowanych gospodarstw, które oferują podstawowe zakwaterowanie oraz działalność rolniczą w celu rekreacji i nauki gości. Większość ośrodków turystyki wiejskiej znajduje się w okolicach Kościerzyny.

Najsłodsze ananasy na świecie pochodzą z Kaszub! Na przykład Agroturystyka Kaszuby, jest lokalną rodzinną farmą, zaangażowaną w odpowiedzialne praktyki i minimalizującą pestycyd i jakość naszych ananasów w każdym pudełku. Wizyta na tej farmie to niesamowite doświadczenie, w którym dowiesz się wszystkiego o uprawie ananasów i oczywiście jej spróbujesz.

Na Kaszubach produkuje się jedną z najlepszych kaw na świecie. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy i zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje kawa, Agroturystyka na Kaszubach i tym samym farma kawy, która oferuje również zakwaterowanie, jest miejscem, do którego należy się udać. Dowiesz się o historii, pochodzeniu, cechach i tajemnicach związanych z obsługą kawy bezpośrednio w rezerwacie ekologicznym!