Do czego służą zawory pneumatyczne Parker?

Zawory pneumatyczne Parker, czyli takie na sprężone powietrze wymagają metod bezpiecznego i precyzyjnego sterowania siłownikami charakterystycznych dla ich wyposażenia. Chociaż medium jest płynne, podobnie jak układy hydrauliczne lub wody technologiczne, sterowanie jest różne na wiele sposobów niż w przypadku cieczy. W przewodzeniu dowolnego płynnego medium energetycznego wspólna jest potrzeba zaworów pneumatycznych Parkera do kontrolowania siły, prędkości i kierunku ruchu.

Przygotowanie powietrza:
Zawory pneumatyczne Parker kontrolują ciśnienie w ich wlocie przez rozładowanie ciśnienia do atmosfery. Zawory nadmiarowe są zwykle stosowane tylko w odbiornikach lub urządzeniach magazynujących powietrze, takich jak akumulatory, jako środki zapobiegające nadmiernemu wzrostowi ciśnienia. Jako takie, zawory pneumatyczne Parker, są często nazywane zaworami bezpieczeństwa i zwykle nie są odpowiednie do stosowania w dowolnym miejscu poza etapem przygotowania powietrza.

Regulatory ciśnienia w układach pneumatycznych ograniczają ciśnienie za urządzeniem, blokując ciśnienie przed wlotem. Regulatory stosuje się na etapie przygotowania powietrza, a także do sterowania cylindrami i silnikami. Litera R w akronimie FRL oznacza regulator, który jest zainstalowany za zbiornikiem odbiornika, ale przed obwodem regulują ciśnienie.