W którym trymestrze warto kupić spodnie ciążowe?

Kiedy będę musiała kupić spodnie ciążowe? Nie musisz kupować wszystkich ubrań ciążowych, ale spodnie ciążowe z pewnością Ci się przydadzą – wiele osób nosi po prostu wygodne, luźne ubrania. W dzisiejszych czasach istnieje kilka świetnych i niedrogich opcji, więc nigdy nie musisz wyglądać, jakbyś nosił namiot! Tak więc krótka odpowiedź brzmi, kiedy tylko masz na to ochotę! Albo nie! Pamiętasz, Kate Moss nosi swoje zwykłe dżinsy z rozpiętym zamkiem? Te dżinsy były jej ulubionym strojem ciążowym i wyglądała bardzo fajnie. Większość z nas nie będzie jednak tak odważna, aby chodzić w rozpiętych dżinsach i na pewno wyrośniemy z naszych normalnych ubrań około drugiego trymestru. Świetnie sprawdzą się spodnie ciążowe takie jak dżinsy lub luźne spodnie z elastyczną górą, znacznie wygodniejsze niż sztywne spodnie zapinane na guziki lub zamki. Dobrym pomysłem są bluzki, którymi możesz karmić piersią po porodzie. Równie dobrze sprawdzają się zwykłe ubrania w większych rozmiarach, nie musisz kupować specjalnych ubrań ciążowych, jeśli Ci się nie podobają.

Jeśli jednak Twoja ciążowa sylwetka jest cała wybrzuszona, może się okazać, że większe rozmiary są za duże, aby np. Twoje ramiona, więc zawsze przymierzaj rzeczy. Jeśli twój partner jest większy od ciebie, noś jego ubranie przez chwilę. To może być dobra opcja latem z piękną bawełnianą koszulą. Twoje stopy mogą się powiększać lub rosnąć, szczególnie po porodzie, więc być może będziesz musiał zainwestować w nowe buty. Ogólnie rzecz biorąc, nie wydawaj zbyt dużo na nowe spodnie ciążowe (chyba że naprawdę chcesz), ponieważ będziesz je nosić tylko przez krótką chwilę. Jednak może naprawdę dodać kobietom pewności siebie, jeśli chodzi o strój, który naprawdę celebruje ich nowy kształt, więc nie myśl, że śluby i specjalne wydarzenia oznaczają, że musisz chować się pod sukienką przypominającą namiot. Możesz nosić otwarte spodnie na ciążę lub spódnice, używając pępka lub gumki (proste urządzenie wykonane z kawałka gumki z guzikiem na obu końcach, może również zadziałać gumka do włosów), aby poszerzyć pas. Noś długą koszulkę, naciągnięty sweter lub opaskę na brzuch (szeroką, rozciągliwą taśmę założoną wokół talii), aby ukryć rozwarcie.

Biustonosze ciążowe to jedna rzecz, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Najlepiej nie mieć biustonosza z fiszbinami, ale jeśli naprawdę je lubisz, zaopatrz się w fajny, elastyczny, zatwierdzony przez konsultantkę laktacyjną. Jeśli obserwujesz swoje wydatki, możesz założyć biustonosz do karmienia podczas ciąży i nosić go (choć może się okazać, że będziesz potrzebować większego rozmiaru w ciągu kilku tygodni tuż po urodzeniu dziecka i pojawieniu się mleka). W dzisiejszych czasach jest tak duży wybór, od haute couture, przez marki z supermarketów, po ubrania nie ciążowe, że powinnaś spróbować ubrać się w nową sylwetkę.