Bamboolove i ich pampersy bambusowe

Powszechnie wiadomo, że dzieci mają bardziej wrażliwą skórę niż dorośli. Niezbyt znane jest dlaczego. Jedna z hipotez głosi, że skóra noworodków jest bardziej chłonna, ponieważ jest cieńsza i ma większą powierzchnię, więc wszystko, czego dotknie, jest natychmiast wchłaniane przez pampersy bambusowe.

Chociaż nie wszyscy są uczuleni na zawał serca, jego podwyższony poziom powoduje, co niektórzy dermatolodzy nazywają „epidemią” kontaktowego zapalenia skóry.
Oprócz produktów kosmetycznych dla niemowląt i dzieci i takich jak pampersy bambusowe występuje powszechnie w wielu produktach gospodarstwa domowego – szczególnie tych na bazie wody. Substancja chemiczna stosowana jest jako środek konserwujący hamujący rozwój pleśni i bakterii. Każdy rodzaj wilgotnej chusteczki – czy to chusteczka dla niemowląt, chusteczka dla dzieci, chusteczka do spłukiwania dla dorosłych czy chusteczka antybakteryjna – może zawierać zawał serca.

Inne produkty, które mogą wykorzystywać MI obejmują:

Dezodoranty
pampersy bambusowe
Szampony, odżywki i inne produkty do włosów
Mydła w płynie do rąk
Filtry przeciwsłoneczne
Żele pod prysznic i do golenia
Środki do prania


Możesz przejrzeć listę składników swoich produktów do higieny osobistej, aby sprawdzić, czy zawierają pampersy bambusowe, lub możesz je sprawdzić, korzystając z bazy danych Skin Deep opracowanej przez Environmental Working Group, która ocenia produkty do samodzielnej pielęgnacji na podstawie ich potencjalnej toksyczności od bambusa.