Długopis, ołówek automatyczny czy pióro wieczne Waterman?

Kupiłeś pióro wieczne Waterman? Przyzwyczaj się do pisania nim! W dniu, w którym otrzymałem pióro wieczne Waterman, zacząłem z niego korzystać natychmiast. Wprawdzie moje pierwsze wrażenie było mniej niż gwiezdne. Zauważyłem, że pióro jest chrapliwe do pisania i stwierdziłem, że przeskakuje. Zacząłem się zastanawiać, czy robię coś źle, a potem zapytałem, czy uzyskanie dobrej stalówki mogło być błędem. Trzymałem się tego i po kilku godzinach robienia notatek piórem wydarzyło się coś magicznego: atrament zaczął płynąć lepiej! To była moja pierwsza lekcja pióra wiecznego.

Sposób działania pióra wiecznego różni się od działania długopisu lub pióra żelowego. Pióro nie zacznie płynąć automatycznie. Tusz musi przejść przez całą stalówkę. Ponadto, jeśli atrament od dłuższego czasu znajdował się w piórze, mógł nieco wyschnąć, co zapewni mniej płynne pisanie. Ogólnie rzecz biorąc, użycie go pozwoli ci przejść przez suchszy tusz, a następnie zacznie płynąć. W miarę pisania piórem wiecznym bardziej mi się podobało.

Wypróbuj swoje pióro wieczne Waterman na różnych dokumentach. Kiedy zacząłem używać mojego nowego długopisu, zauważyłem coś, czego nigdy tak naprawdę nie wziąłem pod uwagę przy użyciu moich starych długopisów lub długopisów żelowych: jakość papieru. Wkrótce odkryłem, że niektóre papiery świetnie współpracują z moim piórem wiecznym od Waterman, podczas gdy inne powodują, że stają się szorstkie lub powodują wyciek atramentu. Możesz przeczytać wyczerpujące artykuły, na których papierze najlepiej wypróbować przy użyciu kombinacji atramentu i pióro wiecznego Waterman. Jednak moją najlepszą radą jest wypróbowanie kilku różnych rzeczy.