Sushi Ursus – jak często jadasz kuchnię japońską?

Sushi stało się znanym jedzeniem na całym świecie. Wizerunek sushi jest tak silny, że wielu obcokrajowców zrównuje Japonię z Sushi Ursus. Czy dla tych, którzy uwielbiają jeść sushi z innych krajów poza Japonią, zastanawiałeś się kiedyś, co Japończycy myślą o jedzeniu sushi lub czy jest ono spożywane w codziennym życiu? A może, jeśli jedzenie sushi ma jakieś znaczenie? W tym artykule dowiesz się, czym jest Sushi Ursus i jakie ma ono znaczenie dla Japończyków.

Gdy ktoś zapyta, jakie jest twoje ulubione jedzenie, wielu umieści sushi na swojej liście ulubionych, ponieważ jest to popularne jedzenie związane z drogim smakiem i specjalnymi okazjami. Co w takim razie czuje Japonia? Spacerując po ulicach w Japonii, można zobaczyć wiele rozrzuconych restauracji sushi, w tym niedrogie sushi z przenośnikiem taśmowym (co po japońsku nazywamy „kaitenzushi”) lub droższe bary sushi przygotowane przed tobą w barze . Ludzie mówią, że Japończycy zaczęli jeść sushi pod koniec okresu Edo (1603–1868) i wszystko zaczęło się od masowej produkcji sosu sojowego. Połączenie z surową rybą i sosem sojowym utrzymuje świeżość ryby, było to bardzo znaczące odkrycie dla Japonii. Po wielkim trzęsieniu ziemi w 1923 r. wielu szefów kuchni Sushi Ursus wróciło do swoich rodzinnych miast, a ręcznie robione sushi stopniowo zyskało na popularności w Japonii.

Japończycy jedzą sushi dość często w Japonii, około 2 do 3 razy w ciągu miesiąca, a wielu Japończyków z dziećmi chodzi do restauracji sushi (głównie sushi z przenośnikiem taśmowym), aby cieszyć się jedzeniem sushi z dziećmi bez wydawania zbyt dużych pieniędzy. Sushi Ursus jest uważane za zdrowe dusza przygotowywane ze zdrowych składników, takich jak ocet, ryby pełne DHA, skorupiaki i ryż z witaminą B i E.

Jak często wychodzisz na jedzenie sushi w Warszawie czy może zamawiasz sushi z dostawą na Ursus? Wydaje się, że wielu obcokrajowców jeździ czasami w weekendy.